Київрада застерігає можливих інвесторів та обіцяє, що не погоджуватиме жодних будівельних робіт на березі Микільської Слобідки

Микільська Слобідка

Державний банк “Ощадбанк” знову намагається продати на аукціоні землі Микільської Слобідки на березі Дніпра. У столичній міській раді засуджують спроби продажу цих земель під можливу забудову та обіцяють, що ані Київрада, ані Київська міська державна адміністрація (КМДА) не погоджуватимуть жодних будівельних робіт на березі Микільської Слобідки.

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської ради.

Повідомляється, що черговий аукціон з продажу земель Микільської Слобідки призначено на 15 травня.

Як заявляє заступник міського голови – секретар Київради Володимир Бондаренко, стартова ціна земель, які намагається продати “Ощадбанк” “не дає підстав говорити про крайню потребу їх відчуження з економічною вигодою саме під час дії в Україні воєнного стану”. Проте, за його словами, вказані території є апріорі конфліктними для їх використання потенційними покупцями.

Згідно з інформацією про аукціон на сайті СЕТАМ, стартова ціна продажу земель складає 312 млн гривень. Лот складається з трьох земельних ділянок загальною площею 6,3671 га. “Ощадбанк” оцінює стан ділянок як “добрий”. Майбутніх інвесторів не попереджають про можливі складнощі, викликані позицією Київради щодо майбутнього цих земель.

Київрада застерігає можливих інвесторів та обіцяє, що не погоджуватиме жодних будівельних робіт на березі Микільської Слобідки Київрада застерігає можливих інвесторів та обіцяє, що не погоджуватиме жодних будівельних робіт на березі Микільської Слобідки Микільська Слобідка

«Наразі ці ділянки утворюють цілісну берегову лінію із зоною відпочинку, пляжем, скейт-парком, баскетбольним майданчиком і зеленою зоною. На вимогу киян у 2018-2021 роках Київрада підтримала створення парку «Микільська Слобідка», і для цього ще у 2019 році прийняла рішення про викуп трьох ділянок площею понад 6 гектарів. За результатами переговорів прийняли рішення про затвердження розміру викупної ціни вказаних земельних ділянок у сумі 182,84 мільйона гривень. І у 2021 році Київрада ухвалила чергове рішення, яким підтвердила намагання викупити ці ділянки для потреб киян. На момент підготовки цього рішення «Ощадбанк» листами запевнив, що готовий розглянути повідомлення про прийняте рішення щодо надання своєї згоди для проведення переговорів стосовно умов викупу земельних ділянок. Утім, наразі бачимо інше намагання – продати ці ділянки у приватну власність, чим породити новий етап конфлікту навколо їх можливої забудови», – розповів Володимир Бондаренко.

Він наголосив, що у 2023 році Київрада надала вказаним земельним ділянкам статус парку, проте їх продаж на аукціоні з цільовим призначенням 03.15 «Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» робить неможливим створення парку «Микільська Слобідка».

«Зважаючи на складну нинішню ситуацію Києва з використанням коштів місцевого бюджету, спричинену введенням у країні воєнного стану, територіальна громада міста в особі Київської міської ради позбавлена можливості викупити зазначені земельні ділянки на відкритих торгах. Київрада вже зверталась до «Ощадбанку», щоб не допустити продажу цих ділянок щонайменше до завершення воєнного стану, а за можливості – вжити заходи щодо передачі вказаних земельних ділянок до власності територіальної громади столиці для створення спортивно-рекреаційних зон, як того вимагають кияни. Тому позиція Київської міської ради щодо цих земельних ділянок беззаперечна і лише одна: жодної забудови на цих територіях бути не може! Це мають зрозуміти зацікавлені у придбанні вказаних ділянок потенційні покупці-інвестори. Максимум, який може дозволити територіальна громада Києва, – це використання вказаних земельних ділянок в якості зелених зон. «Сигнальні прапорці» вже виставлено: навіть якщо вказані землі будуть продані, Київрада та її виконавчий орган не погодять на них жодних будівельних робіт», – заявив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, у грудні минулого року “Ощадбанк” оголосив про аукціон з продажу земель Микільської Слобідки, але торги не відбулись.

Як раніше інформувала КВ, “Ощадбанк” і раніше намагався продати згадані ділянки під забудову. 

Активісти кажуть, що зазначені ділянки входять в межі памʼятки “Історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпра”, де заборонено нове будівництво.

Крім цього, у листопаді 2023 року Київрада надала статус скверу земельним ділянкам з кадастровими номерами 8000000000:66:178:0255, 8000000000:66:178:0256, 8000000000:66:178:0257, що розташовані між вул. Микільсько-Слобідською та просп. Броварським у Дніпровському районі м. Києва.

Також Київська міська рада (КМР) звернулась до Кабінету міністрів України (КМУ) щодо недопущення можливого продажу для забудови земельних ділянок на Микільській Слобідці та стадіону “Арсенал”. 

Читайте: Київрада просить уряд не дати продати землю Микільської Слобідки та стадіону “Арсенал”

У жовтні 2023 року Верховний Суд скасував дозвіл на будівництво на березі Дніпра по Микільсько-Слобідській, 7-9 у Дніпровському районі столиці, виданий 2014 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ, нині ліквідована; правонаступник – Державна інспекція архітектури та містобудування України, скорочено ДІАМ).

Читайте: Верховний Суд скасував дозвіл на будівництво на березі Дніпра по Микільсько-Слобідській

Також нагадаємо, що у серпні 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду остаточно відмовив у задоволенні позову щодо поновлення забудовнику оренди комунальних земельних ділянок по вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9, які входять в межі парку “Микільська Слобідка”. У суді вдалося “відвоювати” 5 га зеленої зони. Забудовник в межах прибережної захисної смуги Дніпра мав намір побудувати три 25-поверхових ЖК “Нова Слобідка”. 

Читайте: Верховний Суд остаточно відмовив забудовнику у поновленні оренди комунальних земельних ділянок, які входять до складу парку “Микільська Слобідка”

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4