Київські митники зберегли від незаконного вивезення унікальні палеонтологічні цінності віком біля 443 мільйонів років (фото)

фосилії

Київські митники стали на заваді незаконному пересиланню за кордон уламків геологічних порід зі стародавніми (нині вимерлими) істотами, що мають наукове значення та культурну цінність. В одному з міжнародних поштових відправлень були виявлені унікальні палеонтологічні цінності – скам’янілі ракоскорпіони віком біля 443 мільйонів років.

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської митниці.

Як повідомляється, десять древніх каменів з відбитками істот митники виявили під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень, які прямували з України за кордон. Відправником двох посилок до Таїланду та США значився один і той самий мешканець Тернополя, третя ж посилка прямувала з Києва до Іспанії.

Знахідки Київська митниця скерувала на експертизу до Національного науково-природничого музею НАН України.

Як визначили фахівці музею, чотири скам’янілості (наук. – фосилії), що були відправлені до Іспанії – це плитки гірської породи з колекцією ракоскорпіонів, які мають майже цілі панцирі. Одна з плиток є унікальною, оскільки містить рештки одразу трьох ракоскорпіонів з кінцівками та зразки їх голів.

Дві фосилії, які прямували до Таїланду, виявилися цілими молюсками. Цілі зразки зустрічаються нечасто і мають унікальне наукове значення. Ще одна скам’янілість – це фрагмент панцира ракоскорпіона.

У посилці ж до США знаходилися ще три фосилії, які фахівці ідентифікували як плитки червоного пісковику з тулубними панцирами шести так званих «девонських риб» з невизначеними фрагментами.

Як повідомляється, вік всіх палеонтологічних зразків коливається в межах 408-443 млн років. Походженням вони з Поділля, басейну річки Дністер.

Зазначається, що Київською митницею було складено протоколи про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України, а палеонтологічні скарби вилучено.

Нагадаємо, київські митники упередили незаконну спробу перемістити за кордон три кам’яні ядрища з кременю – нуклеуси, які мають культурну та історичну цінність. Ці відшліфовані камені з чіткими гранями були виявлені під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Кривого Рогу до США.

Читайте: Київські митники вилучили з посилки три археологічні артефакти з 6 тисячоліття до нашої ери (фото)

Фото: Київська митниця

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4