Мінкульт вимагає від монастиря до 10 липня звільнити ще два корпуси Києво-Печерської лаври

Мінкульт вимагає від монастиря до 10 липня звільнити ще два корпуси Києво-Печерської лаври

Мінкульт в особі Заповідника вимагає від монастиря Києво-Печерської лаври звільнити до 10 липня 57 та 58 корпуси Києво-Печерської лаври.

Про це KВ стало відомо з повідомлення СПЖ з посиланням на лист Заповідника.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В тексті зазначається, що комісія продовжує свою роботу з опечатування корпусів.

“З метою недопущення перешкоджання роботі Комісії, Заповідник вимагає припинити заселення відвідувачами корпусів 57 та 58, які Монастир використовує як готелі, звільнити корпуси від осіб, які там проживають до 9:00 10.07.2023 року та надати доступ Комісії для перевірки і опечатування зазначених корпусів, а також передати ключі від них”, – йдеться у документі.

Мінкульт вимагає від монастиря до 10 липня звільнити ще два корпуси Києво-Печерської лаври

У зазначених корпусах розташовуються готелі для паломників монастиря.

Також керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) заявив, що три корпуси Лаври (70, 71 і 69) були опечатані 6 липня без рішення суду та за відсутністю будь-яких законних підстав.

“Наголошую на тому, що 70 корпус є резиденцією Предстоятеля Української Православної Церкви. Тобто показовим є те що однією з перших противоправних втручань зазнала резиденція Предстоятеля Української Православної Церкви у Києво-Печерській Лаврі…На теперішній час вона опечатана, а доступ до неї неможливий. З усіх сторін вона оточена озброєними представниками силових структур”, – зазначив митрополит.

Він також заявив, що на сьогоднішній день немає жодного судового рішення, яке б дозволяло Заповіднику опечатувати та обмежувати доступ до приміщень Лаври.

Читайте: Суд відмовив монастирю Києво-Печерської лаври у перевірці висновків Мінкульту

Нагадаємо, 14 червня відбулося засідання Господарського суду Києва за позовом Монастиря “Києво-Печерська лавра” проти Заповідника у справі про визнання недійсним одностороннього розірвання договору. Суд задовольнив клопотання і зобов’язав Заповідник надати докази порушень УПЦ у Лаврі, через які  було розірвано безстроковий договір оренди Нижньої лаври.

Читайте: У Києво-Печерській лаврі представники заповідника опломбували деякі будівлі монастиря (відео)

Як інформувала KВ, комісія з приймання-передачі держмайна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” завершила свою роботу 5 червня. Проте в УПЦ не захотіли у триденний термін передати ключі від усіх 79 об’єктів у Нижній лаврі та залишити монастир, посилаючись на свої судові позиви проти Національного заповідника.

6 червня Національний заповідник “‎Києво-Печерська лавра” направив до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) УПЦ вимогу про невідкладне звільнення всіх культових будівель державної власності.

Читайте: Держава офіційно забрала з користування УПЦ Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври, – Ткаченко

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4