У Київській міській ради зареєстровано проект рішення, який пропонує виключити Житній ринок з переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва, що не підлягають приватизації.
Про це КВ стало відомо з проекту рішення № 08/231-54/ПР від 21 січня 2025 року Київської міської ради.
На сайті Київради оприлюднено проект рішення “Про збереження функціоналу, зовнішнього вигляду та цілісності єдиного майнового комплексу «Житній ринок».
Проектом пропонується виключити Житній ринок з переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва, що не підлягають приватизації.
У пояснювальній записці до проекту рішення зазначається, що, незважаючи історичне значення та роль Житнього ринку як важливого торговельного центру, за 44 роки експлуатації капітальні ремонтні роботи будівлі не проводились. Це призвело до незадовільного технічного стану будівлі, що значно обмежує її функціональність і можливості повноцінного використання.
“Ситуація потребує швидкого та оптимального вирішення, найефективнішим із яких є приватизація Житнього ринку через електронну торгову систему «Прозорро.Продажі»”, – вважають автори проекту рішення.
Також у документі зазначено, що, згідно з протоколом № 1 засідання робочої групи з пошуку шляхів приведення Житнього ринку до належного технічного стану від 31.07.2024 року, орієнтовна вартість капітального ремонту будівлі становить 50 мільйонів гривень.
Суб’єктами подання проекту рішення вказані депутати Київради Тарас Козак (фракція “Голос”), Лілія Пашинна (фракція “Слуга народу”), Андрій Вітренко (фракція “Слуга Народу”), Ярослав Федоренко (фракція “Єдність”), Дмитро Білоцерковець (фракція УДАР), Сергій Артеменко (фракція “Європейська солідарність”), Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина””)
Нагадаємо, ще восени 2018 року з’явилася інформація про те, що Житній ринок у Києві планують закрити щонайменше на два роки на час проведення реконструкції. Очікувалося, що реконструкція ринку розпочнеться у 2020 році та триватиме до 2022-го.
Влітку 2021 року Департамент підприємництва та розвитку промисловості Київської міськдержадміністрації (КМДА) мав намір здати частину Житнього ринку в оренду. Потенційного орендаря планувалось визначено через аукціон Prozorro. Столична влада тоді запевняла, що продовольчий ринок на першому поверсі не постраждає.
В березні 2024 року на Національній електронній біржі з’явилось оголошення про надання в оренду будівлі Житнього ринку строком на 15 років. Активісти, ресторатори і небайдужі містяни почали висловлювати своє занепокоєння швидким конкурсом і закликали владу прокомунікувати з громадськістю питання майбутнього ринку.
Мер Києва Віталій Кличко прокоментував рішення міста про здачу в оренду приміщення Житнього ринку та заявив, що термін подачі заяв на аукціон подовжать до 25 днів.
Згодом столична влада все ж дослухалась думки громадськості та зупинила проведення запланованого на 15 квітня аукціону з надання в оренду Житнього ринку.
Читайте: Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
Вже влітку 2024 року у столиці створили робочу групу, щоби привести будівлі критого ринку на вулиці Верхній Вал, 16 до належного технічного стану. Склад цієї групи затвердили відповідним розпорядженням Київського міського голови.
Читайте: Житній ринок після оновлення має зберегти зовнішній вигляд і функціонал, – робоча група
“Житній ринок є комунальною власністю міста та культовою локацією в серці столиці, яку маємо зберегти”, – наголошував тоді заступник голови КМДА Владислав Андронов.
У липні Комунальне підприємство “Житній ринок”оголошувало тендер з поточного ремонту покрівлі будівлі критого ринку.
Читайте: Покрівлю Житнього ринку відремонтують за 1,5 млн гривень
Фото: www.whitemad.pl
КиївВлада