Міжнародна музична спільнота запустила благодійні проекти для підтримки українських авторів

Міжнародна музична спільнота запустила благодійні проекти для підтримки українських авторів

На початку березня цього року рада директорів світової авторської спільноти CISAC створила благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку творців та біженців, які опинилися у скрутному фінансовому становищі через військову агресію росії. Також за ініціативи товариства музичних авторів Artisjus було створено проект Songs For Ukraine, який популяризує українську музику у світі.


Про це KВ стало відомо з повідомлення на офіційній сторінці CISAC у Facebook.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Музичні товариства з усього світу окрім засудження агресії рф та призупинення виплат роялті російським ОКУ (організаціям колективного управління), направили фінансову допомогу у благодійний фонд Creators for Ukraine, серед них: американське товариство композиторів, авторів і видавців ASCAP, британська організація PRS for Music, найбільша ОКУ Канади SOCAN, чеська організація OSA, латвійська ОКУ AKKA/LAA, італійське товариство авторів і видавців SIAE, ірландська організація IMRO, товариство європейських авторів та композиторів SESAC, європейська авторська асоціація GESAC, міжнародна рада музичних творців CIAM, португальська організація SPA, міжнародна організація About Writers & Directors Worldwide та інші партнери ГО “УААСП”. 


Зібрані кошти направляються до волонтерських організацій, які опікуються українськими біженцями за кордоном, на гуманітарну допомогу, яка надається Україні, іншу допомогу постраждалим, а також перераховуються на рахунок ГО “УААСП” для виплати авторам. Кошти з першого траншу у розмірі 2,7 млн грн було розподілено між 228 правовласниками, так в першу чергу допомогу отримали: люди похилого віку, жінки, особи, що перебувають в зоні активних бойових дій та захисники в ТрО. Другий транш фінансової допомоги у розмірі майже 6 млн грн буде виплачено ще 450 авторам, які мають договір з ГО “УААСП”.

Міжнародна музична спільнота запустила благодійні проекти для підтримки українських авторів

Глобальне співтовариство CISAC у партнерстві з 228 авторськими товариствами у всьому світі підтримали проєкт Songs For Ukraine. Головна його мета – популяризувати творчість українських виконавців через цифрові платформи, ефірне мовлення та інші сервіси, а також збільшити потік роялті до творчої спільноти України. Людей закликають ділитися своїми улюбленими українськими культурними відкриттями в соцмережах, використовуючи хештег #SongsForUkraine.


Songs For Ukraine – це проста, але блискуча схема допомогти українським творцям, щоб їхні твори звучали по всьому світу. Я хотів би, щоб платформи та мовники приєдналися до кампанії та зробили все можливе, щоб підтримати її”, – наголосив президент CISAC Бьорн Ульвеус.


Угорським музичним товариством Artisjus створено веб-сайт, який пропонує плейлисти з популярною українською музикою в різних жанрах, з яких мовники можуть вибрати треки. До них увійшли композиції таких музикантів: “Скрябін”, “ТНМК”, Kalush, The Hardkiss, “Антитіла”, “Друга Ріка”, Latexfauna, Kazka, Go_A, Onuka, “Океан Ельзи”, “Бумбокс”, “Один в каное”, Тіна Кароль, Сергій Бабкін, Alyosha та інших. 


Нагадаємо, у торговельних залах мережі магазинів “Аврора” та “АТБ” звучатимуть пісні відомих українських виконавців, які обʼєднались для підтримки жителів міста Тростянець.


Читайте: В Україні стартував віртуальний благодійний фестиваль СХІД-РОК


Фото: CISAC


КиївВлада

Автор:
Наталія Грінченко
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4