Чому потрібно здавати аналізи перед візитом до кардіолога

Ганна Солощенко
Ганна Солощенко

лікар-кардіолог вищої категорії

Доброго дня, мої улюблені шанувальники здоров’я серця та судин. Хочу відповісти на дуже поширене запитання. Навіщо здавати аналізи перед візитом до кардіолога? Всі мої пацієнти, які були в мене на консультації, знають, що я пропоную бажаний перелік аналізів перед першим візитом до мене. Чому? Давайте розберемося.
1. Є деякі аналізи, без яких огляд кардіолога буде не таким ефективним, як хотілося б. Це ліпідограма, аналізи пов’язані із цукровим діабетом (або ризиком захворіти на нього), щитовидкою тощо. Вважаю, що ефективність огляду буде приблизно 30%, якщо кардіолог не побачить ці результати. Бо підвищення холестерину, глюкози або порушення роботи щитовидної залози можуть суттєво повпливати на ризик інфаркту, інсульту, небезпечної аритмії чи серцевої недостатності. Навіть якщо Ви звернулися до спеціаліста лише з якимось конкретним питанням, надважливо дізнатися, чи є проблеми на цьому фронті. Бо вирішення невеличкої проблеми зараз не врятує від величезної проблеми через 5 років. Якщо Ви отримали нормальні показники – це дасть можливість Вам та Вашому кардіологу спати спокоійно. Якщо виявили порушення – на ранніх стадіях можна все вирішити без загрози для майбутнього.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

2. Якщо після ретельного огляду та опитування пацієнта, кардіологу знадобиться призначити певне лікування, потрібно пам’ятати про дуже старе, але актуальне до сьогодні правило медицини: “Не нашкодити”. Щоб ліки не викликали побічних реакцій або погіршення здоров’я з боку інших систем та органів, лікарю потрібно знати точно, що до лікування у пацієнта не було вже проблем із нирками та печінкою. Це головні органи, що відповідають в нашому тілі за знешкодження та виведення ліків після того, як вони зробили корисну справу. Якщо печінка або нирки значно ушкоджені, лікар має знати, які саме препарати варто призначити. Так, є препарати, що переважно виводяться нирками (знадобляться у випадку проблем із печінкою) або переважно переробляються печінкою (доречні, якщо нирки не в нормі). Тому я завжди призначаю мінімальний перелік аналізів, що дозволять впевнитись мені та пацієнту, що з цими важливими робітниками нашого організму все гаразд. 

3. Здача аналізів перед початком лікування допоможе оцінити позитивну динаміку через деякий час (а іноді і негативну чи її відсутність, це також буде корисним).

4. Чимало кардіологів мають призначити кардіологічний аспірин вже при першому візиті пацієнта, щоб знизити ризик інфаркту або інсульту. Я не ризикую призначати цей препарат, не знаючи рівень тромоцитів або гемоглобіну. Простий загальний аналіз крові може врятувати людину від загрози кровотечі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

5. Мені дуже не подобається схема, прийнята в багатьох медичних закладах. Пацієнт платить за першу консультацію, йому рекомендують здати аналізи, він приходить і платить за другу. Мій підхід робить першу ж зустріч із лікарем максимально ефективною, економить час та гроші.

Ось перелік бажаних аналізів, які я прошу здати пацієнтам перед першим визитом до лікаря: ліпідограма, АЛТ, АСТ, ТТГ, 25 гідроксивітамін Д, індекс HOMA, загальний аналіз крові із формулою, креатинін, калій, сечова кислота.

Читайте:

Навіщо пити таблетки, якщо нічого не болить

Чому важливо чітко розуміти мету вакцинації

Боли в области сердца. Стенокардия или нет

Низкое давление. Причины гипотонии

Что должен успеть врач за одну консультацию

Что может привести к гипертоническому кризу

Как избежать “качелей” давления. Часть 2

Как избежать “качелей” давления. Часть 1

Попередження та вчасне виявлення ускладнень під час COVID-19

Поговоримо про температуру під час COVID-19

Анна Солощенко, врач-кардиолог высшей категории

КиевVласть

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4