НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка

НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка

У Вишневому не на жарт вирішили зайнятися безпекою школярів – за 291 млн гривень замовлено будівництво укриттів у міській школі №1 та ліцеї “Лідер” в Крюківщині. Обидва підряди дісталися ТОВ “ДК “Мідас”, власник якого свого часу безуспішно балотувався до Броварської міськради від партії “УДАР” Віталія Кличка. Конкуренцію у тендерах цій фірмі склала столична компанія, яка не виконала одну з головних умов тендеру та фактично подарувала перемогу супернику. Цікаво, що за місяць до підписання вказаних договорів громадські активісти попередили Національне антикорупційне бюро про змову цих компаній із владою Вишневого у “розпилі” коштів на будівництві шкільних укриттів. Антикорупціонери розбиратися не захотіли, однак за тендери взялися державні аудитори – триває перевірка.

Як стало відомо КВ з оголошень електронної системи ProZorro, 12 червня 2024 року КП “Головне управління комунального господарства” Вишневої міської ради (*) уклало з ТОВ “ДК “Мідас” (**) два договори на будівництво захисних споруд цивільного захисту – протирадіаційних укриттів на територіях двох навчальних закладів громади. Загальна ціна двох договорів 291,8 млн гривень.

Що і де будуватимуть

Перший договір (ціна – 169,12 млн гривень) передбачає будівництво захисної споруди на території Крюківщинського ліцею «Лідер» по вул. Мічуріна, 12-А в селі Крюківщина. Другий договір (ціна – 122,68 млн гривень) між КП “Головне управління комунального господарства” та ТОВ “ДК “Мідас” підписаний на будівництво укриття на території Вишнівської загальноосвітньої школи №1 на вул. Освіти, 9 у Вишневому.

За умовами обох договорів, до вересня 2025 року підрядник зобовʼязався виконати загальнобудівельні та електротехнічні роботи, облаштувати в укриттях господарсько-питний водопровід, каналізацію, опалення, вентиляцію, систему протипожежного захисту, а також виконати роботи з благоустрою та озеленення території.

За даними державної системи DREAM, укриття ліцею «Лідер» планується площею 3,1 кв.м. та повинно бути розраховане на 1 043 відвідувачів. В укриття Вишнівської школи ці показники становлять 2,2 тис. кв. м. та 1010 відповідно.

Спірне обрання підрядника

Конкуренцію ТОВ “ДК “Мідас” в обох тендерах склало ТОВ “Укрбудінжинірінг” (***), яке готове було будувати укриття дешевше, ніж переможець. Однак пропозиція “Укрбудінжинірінг” була відхилена через ненадання ним забезпечення тендерної пропозиції (електронної страхової гарантії). Нагадаємо, що тендерне забезпечення є своєрідною гарантією для замовника, що постачальник виконає свої зобов’язання та не відмовиться від підписання чи виконання договору.

Обидві закупівлі на будівництво укриттів привернули увагу Держаудитслужби, фахівці якої 20 червня 2024 року оголосили про початок моніторингу тендерів через виявлені ознаки порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

З ухвали Вищого антикорупційного суду від 16 травня 2024 року відомо, що за місяць до підписання вказаних договорів голова Громадської організації «Нон-Стоп» направив заяву до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про вчинення кримінальних правопорушень. У скарзі громадський активіст стверджував, що посадові особи КП «Головне управління комунального господарства», міський голова Вишневого, міністр освіти і науки, змовилися з кількома приватними компаніями, серед яких ТОВ «ДК» Мідас” та ТОВ “Укрбудінжинірінг” та планують заволодіти бюджетними коштами на будівництві укриття на території Крюківщинського ліцею «Лідер».

У скарзі голова ГО «Нон-Стоп» наголосив, що ТОВ «ДК «МІДАС» та ТОВ “Укрбудінжинірінг” використовуються, як конвертаційний центр і “діють виключно з метою виведення, привласнення бюджетних коштів, які підприємства отримують, перемагаючи у багатомільйонних тендерах, замовник яких КП «Головне управління комунального господарства» та Вишнева міська рада”.

В НАБУ викладені у заяві факти до ЄРДР не внесли, тому громадський активіст поскаржився на бездіяльність антикорупціонерів до суду. Однак суд не знайшов в заяві підтверджень кримінальних правопорушень та назвав твердження заявника виключно його суб’єктивною думкою, відмовивши у задоволення скарги.

Про фігурантів

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “ДК “Мідас” (переможець тендерів) зареєстровано в 2014 році в Броварах. Розмір статутного капіталу – 20 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновник і кінцевий бенефіціар – В’ячеслав Московка. Директор – Ігор Аладін.

В’ячеслав Московка балотувався у Броварську міськраду на довиборах, що відбулися в 2021 року, від партії мера Києва Віталія Кличка – УДАР, але не пройшов.

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “ДК “Мідас” уклало 99 договорів на понад 611 млн гривень. Найбільшим замовником є КП «Головне управління комунального господарства» з двома договорами на будівництво укриттів. До цього свої найбільші підряди компанія отримала в рідних Броварах.

Раніше КВ повідомляла, що у квітні 2020 року столичне КП “Плесо” замовило у ТОВ “ДК “Мідас” за 15,7 млн гривень проведення капремонту гідротехнічних споруд та розчистку струмка Сирець у Шевченківському та Подільському районах Києва. Вже через півроку цей підряв став предметом розслідування в рамках кримінального провадження (№42020101070000235). За версією правоохоронців, заступник начальника одного з відділів КП “Плесо” забезпечив перемогу вказаному підряднику, а в подальшому забезпечував прийняття виконаних робіт та перерахунок коштів, які виводилися через підконтрольні компанії. 

Читайте: Прокуратура готова доказать, что на расчистке ручья Сырец украли 1 млн гривен та У Києві судять посадовців КП “Плесо”, через яких бюджет втрачав кошти

ТОВ “Укрбудінжиніринг” (конкурент в тендерах) зареєстровано в 2013 році в Києві. Статутний капітал на момент заснування складав 2 тис. гривень, однак з 2021 року він становив вже понад 83 млн гривень. Засновник – Петро Присяжнюк, керівник – Олександр Депутат.

НАБУ в курсі: Вишневе заплатить 290 млн гривень фірмі соратника Кличка

ТОВ “Укрбудінжиніринг” також активно отримує бюджетні підряди – всього ним підписано 25 договорів загальною ціною 38 млн гривень. Найбільшим замовником є Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради, яке наприкінці 2020 року замовило реконструкцію міської спецшколи ім/ Костянтина Могилка майже за 145 млн гривень. Однак цю реконструкцію компанія не виконувала, кошти за неї не отримала, а термін дії договору вже сплив.

Також “Укрбудінжиніринг” відоме як підрядник з реконструкції столичних парків “Совки” та “Наталка” на замовлення КО “Київзеленбуд”. Результатом роботи фірми в парку “Наталка” згодом зацікавилися правоохоронні органи, які в рамках кримінального провадження досліджують невідповідність обсягів фактично виконаних робіт тим, що були в актах приймання виконанних робіт.

Читайте: Реконструкция парка в урочище “Наталка” подорожала на 55,8 млн гривен

Нагадаємо, що КП “Головне управління комунального господарства” виступає замовником реконструкції аварійного кінотеатру “Промінь” у Вишневому під будівлю мерії та ЦНАПу, яка по суті передбачає зведення нових будівель. Відповідний договір ціною 193 млн гривень підприємство уклало в листопаді 2023 року, однак його розірвали після “рекомендації” обласної влади від таких планів під час війни відмовитися.

Читайте: Чому під час війни у Вишневому вирішили зводити нову будівлю мерії та що завадило таким планам

Однак ідеї реконструювати колишній кінотеатр влада Вишневого не полишає, хоча і знизила її вартість до 185,81 млн гривень. Після розірвання угоди було оголошено вже два тендери з такою очікуваною вартістю. Перший – 27 березня 2024 року, але його відмінили через відсутність пропозицій, та другий 20 червня, який наразі перебуває на стадії подання пропозицій від компаній.

Мером Вишневого є Ілля Діков («Слуга народу”). КП «Головне управління комунального господарства» очолює Руслан Лисенко.

* КП “Головне управління комунального господарства” Вишневої міської ради (код ЄДРПОУ: 38183153) 

** ТОВ “ДК “Мідас” (код ЄДРПОУ: 39394222)

*** ТОВ “Укрбудінжинірінг” (код ЄДРПОУ: 38800331)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
09:00 В столиці стартує довгоочікуваний ремонт на аварійному мосту Метро. Втім, поки що йдеться тільки про протиаварійні роботи, в рамках яких майже за 2…
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
09:00 Нацполіція вивчає чергову схему заволодіння бюджетними коштами, яка, ймовірно, мала місце при здійсненні закупівель комунальним підприємством (КП) “Київтеплоенерго”. Правоохоронці вважають, що з 2021…
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
11:00 Депутати столичної міськради повинні будуть невдовзі розглянути проєкт рішення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Лінійній, 17. Її орендарем до травня…
Banner
QlU7mDx4