У Київській ОДА затвердили нову редакцію паспорта бюджетної програми про здійснення виконавчої влади. Видатки на “забезпечення діяльності місцевих адміністрацій” збільшили на 44 млн гривень. Це – єдина цифра, що змінилася у новій редакції паспорта. Наприклад, кількість штатних одиниць адміністрацій та програм, що виконуються на місцях, залишилися на тому ж рівні.
Як стало відомо KV, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської облдержадміністрації Василь Володін підписав розпорядження від 14 травня 2020 року № 234 “Про затвердження паспорта бюджетної програми “Здійснення виконавчої влади у Київській області” на 2020 рік у новій редакції”.
Видатки
Згідно з цим розпорядженням, майже півмільярда гривень (414 млн 805,5 тис.) — витратять на:
-
забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій області (412 млн 516,6 тис. гривень);
-
заходи з інформатизації (1 млн 838,2 тис. гривень);
-
підвищення кваліфікації працівників (69,4 тис. гривень);
-
погашення кредиторської заборгованості (381,3 тис. гривень).
Згідно з цією редакцією документа, що підписаний ще ексголовою КОДА Олексієм Чернишовим (від 10 лютого 2020 року № 64), на забезпечення роботи адміністрацій додали 44 млн 184 тис. гривень.
Зазначимо, не змінилися такі показники, як: кількість штатних одиниць (2 663 од.), кількість прийнятих управлінських рішень (117 434), програм, що реалізуються по області (760).
Згідно ст. 47 Закону “Про місцеві державні адміністрації”, фінансове забезпечення місцевих державних адміністрацій здійснюється за рахунок Державного бюджету України, а граничний розмір фонду оплати праці працівників і витрати на утримання місцевих державних адміністрацій та їх апаратів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Інше
У паспорті даної програми у новій редакції також приведені деякі статистичні дані з різних джерел.
Наприклад, згідно з внутрішньогосподарським обліком, з усіх адмінпослуг частка, яку надають Центри надання адмінпослуг (ЦНАП), досягла 78,4%; в електронному вигляді ЦНАПи надають 60% з усіх своїх послуг.
Згідно з фінансовою звітністю, зазначено у паспорті, темп зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) у порівнянні з минулим роком, сягає 5,3%, а доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення складають 9 тис. гривень. Кредиторську заборгованість, зареєстровану державною кредиторською службою (ДКСУ), погашено на 100%.
За даними статистичного обліку, що приводяться у документі, в області доволі низький рівень безробіття чоловіків та жінок працездатного віку (15-70 років, за методологією Міжнародної організації праці): 5,9% та 6,3%, відповідно. Рівень зайнятості чоловіків та жінок складає 62,3% та 52,5%, відповідно.
У паспорті вказується, що зростання валового регіонального продукту області у відсотках складає 6,8%, а обсяг прямих іноземних інвестицій у порівнянні з минулим роком зріс на 4,5%.
Усі цифри, наведені вище, також не змінилися порівняно з попередньою редакцією документу (розпорядження № 64).
Нагадаємо, минулого рокуКиевVласть проаналізувала звіти за 2018 рік про доходи та майно голів РДА Київщини. З’ясувалося, що значна частина керівників райдержадміністрацій (РДА), а також їх сім’ї є землевласниками і збирають вдома мільйони гривень заощаджень. Є й ті, що зовсім не володіють ані землею, ані автомобілями і живуть на одну зарплату.
Читайте: Доходы, недвижимость и автомобили глав РГА Киевщины и их семей в 2018 году
Як писала KV, у квітні уряд Дениса Шмигаля подав на розгляд Верховної Ради (ВР) проект змін до держбюджету-2020. Це вже друга, скоригована версія, в якій не так сильно зменшуються інфраструктурні проекти, а на дороги виділено на 10 млрд більше, ніж хотіли до того. Але все одно доходи скарбниці сильно зменшаться, а її витрати (з розміром держборгу і дефіцитом) збільшаться. Погіршилися і макроекономічні прогнози, у т.ч. ті, що стосуються інфляції та курсу гривні. На місцеві вибори з 25 млрд гривень залишається 1 млрд.
Читайте: Секвестр гобюджета-2020: на 79 млрд больше расходов и на 123 млрд меньше доходов
фото: колаж KV