Падіння ВВП в 2022 році попередньо оцінюється на рівні 30,4%, – Мінекономіки

Падіння ВВП в 2022 році попередньо оцінюється на рівні 30,4%, - Мінекономіки

Падіння ВВП України за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4%, що як вказують в Міністерстві економіки, є кращим показником, ніж передбачалось за попередніми прогнозами. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як вказується в повідомленні, падіння ВВП України за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4% [±2%], що є кращим показником, ніж передбачалось за попередніми прогнозами. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Міністр економіки Юлія Свириденко зазначила, що протягом 2022 року економіка України зазнала найбільших за всю історію незалежності втрат, збитків та пошкоджень, які їй завдала рф, масштабувавши 24 лютого по всій протяжності спільного кордону та з території білорусі й окупованого Криму свій терор, розпочатий ще у 2014 році.

“У свою чергу успіхи сил оборони України на полі бою, злагоджена робота Уряду й бізнесу, незламний дух населення, швидкість відновлення зруйнованих/пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури вітчизняними службами, а також системна фінансова підтримка з боку міжнародних партнерів дозволили втримати економічний фронт та продовжувати рух у напрямку перемоги”, – заявила Свириденко.

За попередньою оцінкою аналітиків Міністерства (з використанням непрямих методів розрахунку та інструментів моделювання), зробленою з урахуванням оперативної оцінки Держстату реального ВВП за 3 квартали 2022 року (у I кварталі 2022 року зменшення порівняно з I кварталом 2021 року на 15,1%, у ІІ кварталі 2022 року – на 37,2%, у ІІІ кварталі 2022 року – на 30,8% відповідно), падіння ВВП за підсумком 2022 року оцінюється на рівні 30,4% [±2%] (зростання на 3,4% у 2021 році). 

“Це є об’єктивно найгіршим результатом часів незалежності, втім кращим, ніж очікували більшість експертів на початку повномасштабного вторгнення, коли оцінки варіювалися в межах 40-50% падіння ВВП і глибше”, – зазначають в міністерстві. 

При цьому у грудні падіння ВВП оцінено на рівні – 34 [±2%], що є дещо кращим, ніж оцінки за листопад (падіння ВВП на рівні 37 [±2%]) (відповідно IV квартал – падіння на рівні 35,5 [±2%]), ураховуючи певну стабілізацію ситуації з енергопостачанням після обстрілів у листопаді. Втім подальші терористичні ракетні атаки з боку рф завдали хоч і не критичних, втім пошкоджень (зокрема, енергетичній інфраструктурі), що продовжувало чинити тиск на настрої бізнесу та його активність.

Нагадаємо, в листопаді 2022 року Верховна Рада (ВР) прийняла у другому читанні та в цілому проект державного бюджету на 2023 рік. Як і очікувалось, основні витрати – практично кожна друга бюджетна гривня – це фінансування оборони. Та разом з тим, депутати пристали на пропозиції уряду значно збільшити фінансування “Укравтодору” (витрати на будівництво доріг) та утворити Фонд відбудови (гроші з якого, як підозрюють в деяких парламентських фракціях, розподілятимуться вручну і непрозоро).

Читайте: Війна і дороги: Рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4