У Києві з’явились сквери на честь Ігоря Козловського та Героїв ОУН

У Києві з'явились сквери на честь Ігоря Козловського та Героїв ОУН

У четвер, 30 травня, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання, рішенням депутатів один зі скверів у Подільському районі назвали на честь українського вченого, релігієзнавця, письменника, громадського діяча Ігоря Козловського. Також у Святошинському районі з’явився сквер на честь Героїв ОУН.

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Київської міської ради.

Зазначається, що сквер, який отримав назву на честь українського вченого, релігієзнавця, письменника, громадського діяча Ігоря Козловського розташований на розі вулиць Григорія Сковороди та Почайнинської. Таке рішення було підтримане 74 депутатами.

Як зазначила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, Ігор Козловський «присвятив своє життя дослідженню релігійних та культурних аспектів розвитку суспільства, його наукові дослідження та публікації сприяли глибшому розумінню релігійних питань та культурної спадщини України. Також слід відзначити, що під час перебування в російському полоні, він не зрадив своїх проукраїнських цінностей. Після звільнення з полону він докладав всі свої зусилля для звільнення інших полонених. Нам варто відзначити його наукові досягнення та громадський внесок у формуванні українського суспільства, оскільки він є прикладом для всіх нас»

Також у Святошинському районі безіменній зелені зоні, розташованій на перетині проспектів Академіка Палладіна та Берестейського й вулиці Ореста Васкула присвоїли ім’я  сквер Героїв ОУН. Таке рішення було прийняте 64 депутатами.

«Увіковічуємо на карті міста визначні історичні події та людей, які в різні часи боролись за Україну. Тепер у нас з’явився сквер Героїв ОУН. Це рішення сприятиме вшануванню пам’яті учасників підпілля Організації українських націоналістів під час Другої світової війни та учасників російсько-української війни, які були бійцями Батальйону ОУН, який з 2014 року захищає Україну від російських окупантів. Зелена зона відтепер має символічне значення, оскільки її назва уособлює національну гордість та ідентичність, а також підтримку ідеї української самосвідомості та суверенітету», – наголосив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Нагадаємо,  український вчений, історик та релігієзнавець Ігор Козловський помер у Києві в ніч на 6 вересня 2023 року. Учні українського вченого з Донецька, який із січня 2016 до грудня 2017 року перебував у полоні бойовиків так званої днр та не зламався, створили ініціативну групу “Совість Нації”. Група має на меті назвати вулицю на честь Ігоря Козловського та встановити йому пам’ятник у столиці.

Читайте: Учні вченого і релігієзнавця Ігоря Козловського оголосили збір коштів для вшанування його пам’яті у Києві

Як інформувала КВ, Комісія з питань найменувань на своєму засіданні 2 лютого підтримала найменування трьох скверів та трьох закладів освіти. Зокрема нові назви мають отримати наступні сквери: на розі вулиць Григорія Сковороди та Почайнинської в Подільському районі – імені Ігоря Козловського, на перетині проспектів Академіка Палладіна та Берестейського й вулиці Ореста Васкула у Святошинському районі – “Сквер Героїв ОУН”.

Читайте: Комісія Київради з питань найменувань підтримала нові назви трьох столичних скверів

Фото: Київрада

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4