Справи насущні: скільки та на що у березні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у березні 2024-го витрачав Київ

Упродовж березня розпорядники бюджетних коштів Києва здійснили через Prozorro замовлень на 2,65 млрд гривень. Чверть цих коштів “пішло” на різноманітні будівельні та ремонтні роботи, проте масштабних чи капітальних вкладень серед них не помічено. Витрачалися, зокрема, на ремонти ліфтів, поточні ремонти шляхопроводів та нанесення дорожньої розмітки. Кілька найдорожчих договорів березня стосуються так званих інформаційних технологій. Мова про обслуговування сайтів та сервісів на замовлення КП “ГІОЦ”, а також – супровід так званої міської мережевої інфраструктури, в яку в попередні роки через КП “Київтелесервіс” вкладено вже щонайменше 1,3 млрд гривень.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у березні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 5 395 договорів загальною ціною 2,65 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Найбільша частка березневих замовлень столиці – 24% або 636,74 млн гривень – склали різноманітні будівельні та ремонтні роботи. По цій статті видатків найбільше грошей спрямували на реконструкції та ремонти майже сотні ліфтів в житлових будинках – 100,74 млн гривень. На левову частку цієї суми замовлено реконструкцій комунальним підприємством “Київбудреконструкція” (99,92 млн гривень), на решту – поточних та капремонтів назамовляли керуючі компанії з обслуговування житлового фонду Дарницького району, Деснянського, Святошинського та Шевченківського районів.

До будівельних та ремонтних віднесені також дорожні роботи. Зокрема, поточні ремонти естакадного з’їзду з Дніпровського узвозу на Набережне шосе біля станції метро «Дніпро» за 48,34 млн гривень та Північного мосту за 22,69 млн гривень на замовлення КП “Київавтошляхміст”, а також нанесення розмітки майже за 35 млн гривень на замовлення КК “Київавтодор”.

Друге місце серед найбільших видатків столиці – медобладнання, ліки та засоби гігієни, яких протягом місяця замовили на 315,17 млн гривень. Крім ліків, які обійшлися у понад дві сотні мільйонів гривень, замовляли переважно витратні матеріали. Вже традиційно по цій статті видатків найбільшим замовником був Департамент охорони здоровʼя Київської міськдержадміністрації, а найбільшим підрядником – підпорядковане цьому департаменту КП “Фармація”.

Третє місце за обсягами видатків у “послуг у сфері інформаційних технологій” із загальною ціною укладених договорів 201,24 млн гривень. Зокрема, сюди віднесли замовлення КП “Київтелесервіс” супроводу та підтримки міської мережевої інфраструктури до кінця року майже за 99 млн гривень, а також засобів зв’язку для модернізації цієї інфраструктури за 75,6 млн гривень. В цій статті видатків також  договори КП “ГІОЦ” на супровід та підтримку вебпорталів та сервісів за 74,8 млн гривень, а також оплата комунальними установами інтернету та адміністрування всілякого програмного забезпечення.

На четвертій сходинці із загальною ціною договорів 102,5 млн гривень – електрична енергія та гаряча вода. Так, електрики з великим відривом від інших замовлень на найбільшу суму (майже 49 млн гривень) замовило Управління освіти Дарницької райдержадміністрації для навчальних закладів району до кінця поточного року, а гарячої води (на 6,8 млн гривень) – КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району.

Як і в лютому, заключним в пʼятірці найбільших замовлень столиці опинилися асфальтобетонні суміші, який за місяць замовили на загальну суму 93,27 млн гривень. Витрачалися на ці суміші столичні дорожні підприємства – КП “Київавтошляхміст” разом з районними шляхово-експлуатаційними управліннями по ремонту та утриманню автошляхів та споруд на них (всі вони підпорядковані КК “Київавтодор”).

Справи насущні: скільки та на що у березні 2024-го витрачав Київ

Також серед замовлень столиці в березні:

  • будівництво (вул. Героїв Космосу, 8, 11, вул. Єлизавети Чавдар – Григорія Ващенка, просп. Повітрофлотський – вул. Стадіонна) та реконструкція (вул. Михайла Максимовича – вул. Ададеміка Вільямса – вул. Сергія Колоса) світлофорів на загальну суму 30,7 млн гривень;
  • охорона об’єктів Борщагівської лінії швидкісного трамваю та баз відпочинку КП «Київпастранс» до кінця року за 26,38 млн гривень;
  • ремонтні роботі в укриттях 24 закладів освіти за майже 20 млн гривень;
  • капремонт укриття КНП «Олександрівська клінічна лікарня” за 17,02 млн гривень;
  • три вантажні автомобілі Citroen Jumpy L3 для КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” за 4,5 млн гривень.

Найбільші замовники та підрядники

В березні через Prozorro договори укладали майже чотири сотні бюджетних замовників столиці. На найбільшу суму угод уклало КП “Київтеплоенерего”* (323 млн гривень), яке ніяких капітальних вкладень не робило – його замовлення зводилися до поточних ремонтів обладнання, закупівель запчастин, будматеріалів, а також 90 ортопедичних матраців за 72 тис. гривень.

Справи насущні: скільки та на що у березні 2024-го витрачав Київ

Минулого місяця столичні розпорядники бюджетних коштів замовляли товари, послуги та роботи у 2 221 компаній та підприємців. Зі значним відривом від інших підрядників на найбільшу суму – 174,45 млн гривень – замовлень було зроблено у ТОВ “Білінтех Україна”**. Дісталося цій компанії всього два підряди і обидва від КП “Київтелесервіс” – на супровід та підтримку міської мережевої інфраструктури до кінця року майже за 99 млн гривень та постачання засобів зв’язку для забезпечення модернізації цієї інфраструктури за 75,6 млн гривень

Справи насущні: скільки та на що у березні 2024-го витрачав Київ

Нагадаємо, що міська мережева інфраструктура забезпечує підключення структурних підрозділів КМДА, РДА, підприємств, установ та організацій комунальної власності до єдиної захищеної мережевої інфраструктури КМДА, мережі інтернет та домену kmda.gov.ua. Ефект та результати роботи цієї інфраструктури є окремою темою для вивчення, але цифри говорять, що обходиться це задоволення киянам у значні суми. Так, за даними Prozorro, з 2016 року “Київтелесервіс” загалом уклало 43 договори ціною 1,3 млрд гривень для створення, супровід цієї інфраструктури, різноманітне обладнання та програмне забезпечення для неї. З цієї суми договорів на 701 млн гривень підписано зі згаданим ТОВ “Білінтех Україна”.

Читайте: Во сколько киевлянам обойдется сетевая инфраструктура от “Киевтелесервис”

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Білінтех Україна” зареєстровано у 2011 році в Києві. Статутний фонд – 500 тисяч гривень. Засновник та керівник компанії – Віктор Шахов. Зазначимо, що в 2015 році людина з такими ж ініціалами – Віктор Вікторович Шахов – балотувалася в Київську міськраду від партії “Громадянська позиція”, але безуспішно.

Раніше КВ повідомляла, що співпраця КП “Київтелесервіс” та ТОВ “Білінтех Україна” привертала увагу правоохоронних органів. Так, у жовтні 2019 року Головне управління Служби безпеки України у Києві та Київській області розпочало слідство за фактами можливого присвоєння бюджетних коштів під час укладення угод на “створення та супровід корпоративного міського зв’язку та мережевої інфраструктури, в т.ч. – послуги зі створення комплексної системи захисту та безпеки міської сервісної мережевої інфраструктури”. Правоохоронців зацікавили договори на загальну суму 693 млн гривень, які “Київтелесервіс” протягом 2017-2019 років укладало з двома підрядниками – ТОВ “ВМ Констракшн Україна” і ТОВ “Білінтех Україна”. Втім, станом на сьогодні СБУ, схоже, не проводить активних дій по цьому слідству – остання судова ухвала по відповідному кримінальному провадженню датована 24 вересня 2021 року.

Читайте: Як заробити 14 млн гривень: Нацполіція розслідує “бюджетні розпили” в СКП “Київтелесервіс”

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Білінтех Україна” уклало 109 договорів на 1,92 млрд гривень. Найбільшим замовником компанії є КП “Київтелесервіс”, яке віддало йому підрядів на понад 1 млрд гривень.

Нагадаємо, що КВ щомісячно аналізує видатки Києва. Зокрема, впродовж лютого поточного року розпорядники бюджетних коштів столиці замовили послуг, робіт та товарів на 3 млрд гривень. Як і кілька попередніх місяців, більша частина видатків столиці в лютому зводилася до закупівлі електрики, тепла та палива. Водночас одним з найдорожчих договорів місяця стало замовлення КП “Київтеплоенерго” капремонту обладнання ТЕЦ-5, яке було пошкоджено внаслідок ракетного обстрілу рф ще рік тому. Виявилося, що в останній зимовий місяць столиця активно готувалася до опалювального сезону, утеплюючи фасади та покрівлі житлових будинків на десятки мільйонів гривень. Щоправда, майже всі такі замовлення пішли до рук однієї компанії, яка є одним із найулюбленіших підрядників в столиці.

Читайте матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл столичного регіону

* КП “Київтеплоенерго” (код ЄДРПОУ: 40538421)

** ТОВ “Білінтех Україна” (код ЄДРПОУ: 37962954)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

Рекомендуємо до перегляду
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
Безкарність в дії: столичний суд звільнив від відповідальності “за розтрати” чергового посадовця КП “Плесо”
09:00 У столиці звільнено від кримінальної відповідальності чергового посадовця КП “Плесо”. Нещодавно суд закрив справу щодо службової недбалості з боку інженера технагляду Олександра Нудьги…
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
Махінація на 282 мільйони: фігуранти справи щодо привласнення майна “Київміськбуду” постануть перед судом
09:00 ДБР спільно з Офісом Генпрокурора пробують притягти до відповідальності осіб, які можуть бути причетними до заволодіння майном ПрАТ “ХК “Київміськбуд” на суму 282,5…
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
Крапка з комою: прокуратура продовжує судитися з Коцюбинським за тисячі гектарів столичної землі
09:00 Не дивлячись на те, що у березні 2024 року Верховний Суд остаточно скасував рішення Бучанської райради, згідно з яким до складу селища Коцюбинське…
Banner
QlU7mDx4